מיון תמונות

לב1

היכן מתחבאים הזכרונות היקרים שלכם?

מיון וסידור תמונות: הפתרון שיעשה סדר באלפי התמונות, ויאפשר לכם לשלוף רגעים קסומים בלחיצת כפתור.

tamar 33 for web

פעם, היינו צריכים לקנות פילם כדי לצלם. והיום? אפשר לתעד ולנצור כל רגע בלחיצה אחת פשוטה על הסמארטפון. איזה כיף! יש רק בעיה אחת: הקלות הזו גורמת לנו לאגור כמויות אדירות של תמונות. לפעמים גם מאות אלפים.

והתוצאה? מרוב תמונות לא רואים את היער, ובין בליל התמונות קשה לשלוף את הזכרונות היקרים לנו מכל. איך אפשר להחזיר לעצמנו את השליטה על הזכרונות? שירות מיון וסידור התמונות יסייע לכם לשלוף את הזכרונות היקרים מהמחבוא, ולגשת אליהם בלחיצת כפתור.

שאלות ותשובות נפוצות

  • סינון כל ה"ג'אנק" – בשלב הזה אני שולפת אוצרות מתוך ים הזכרונות באמצעות סינון תמונות שאין בהן צורך, כמו למשל באיזה
    רחוב החניתם, איך נראית השידה בחנות הריהוט, או סתם תמונות מטושטשות.
  • בחירת התמונה הטובה ביותר (מתוך ה- 10 שצילמתם בדיוק באותה פוזה).
  • איתור תמונות בקלות – באמצעות מיון התמונות וחלוקתן לתיקיות לפי שנה ולפי חודש.

תמונות מסוננות, המסודרות בתיקיות לפי שנים וחודשים ומאפשרות לאתר כל זכרון בקלות. בכל אחת מהתיקיות תמצאו את מיטב הרגעים, כלומר רק את התמונות הטובות והרלוונטיות.

לאחר תהליך המיון והסינון נותרות לרוב בין 30%-50% מכמות התמונות המקורית.

כדי להשאיר ברשותכם רק את התמונות הרלוונטיות, אני נעזרת ברגישות של אמא (שיודעת אילו רגעים חשובים לכם) ובניסיון שלי בסידור ועיצוב מאות אלבומים. הניסיון שלי כאמא וכאוצרת זכרונות, מאפשר לי למיין תמונות לפי חשיבות הרגע: אם מדובר ברגע מיוחד וחשוב כמו הילד שלכם שמכבה את הנרות ביום ההולדת והתמונה יצאה חשוכה, או אם זה הרגע בו הוציאו את התינוק מהבטן והיד רעדה מהתרגשות… אלו רגעים של פעם בחיים שגם אם התמונות לא יצאו הכי טובות, הן חייבות להופיע באלבום. במקרה כזה לא אוותר על התמונות, אלא אבחר את התמונה הטובה ביותר.

בכל דרך שנוח לכם: באמצעות שירותי הענן (כמו Dropbox, Google Drive ו- Jumbo Mail), באמצעות דיסק און קי או כונן נייד. אפשר להגיע עם התמונות אלי, או לשלוח יונת דואר. מה שיותר נוח…

מכיוון שבצילום דיגיטלי (למשל דרך הסמארטפון) יש נטייה לצלם כמות רבה של תמונות שמצריכות מיון, כמו למשל מספר תמונות מאותה סיטואציה. לעומת זאת, בצילום של פעם שהיה מבוסס על פילם, בחרנו בקפידה מה לצלם ומה לא – כך שלמעשה כבר ביצענו את פעולת המיון.

כאשר רוצים לעצב אלבומי מתנה כגון אלבום "חיים שכאלה" לסבא וסבתא או אמא ואבא – ורוצים לבחור תמונות שמספרות סיפור.

איך שולחים אלי את התמונות

דברו איתי

איך אפשר להשיג אותי?

בואו להגיד שלום :)

מוזמנים לשלוח לי הודעה, לכל שאלה

דילוג לתוכן